Add

Add

poniedziałek, 21 stycznia 2013

Dzień Babci i Dziadka.

Witam Was w ten uroczy dzień 21 stycznia, którego to dnia obchodzony jest Dzień Babci i Dziadka.
Kto z Was nie przechodził etapu różnicy pokoleń?
W wieku dzicięcym jest zauroczenie dziadkami. Bo to właśnie oni pozwalają nam na więcej niż rodzice. Babcia ma czas usmażyć naleśniki a dziadek na rozmowy z wnukiem na "męskie" tematy.
W wieku dojrzewania zaczynamy się od dziadków oddalać. Mimo, że dziadkowie nadal mają dla nas dużo czasu to już jakby porozumiewanie się nie wychodzi im tak jak powinno. Z czasem przestają się interesować nowinkami technicznymi, stają się coraz bardziej leniwi, słuchają innej niż my muzyki.
Ten stan rzeczy trwa aż do czasu gdy urodzą się nam nasze własne dzieci. Wtedy na powrót zaczynamy doceniać babcie i dziadków. Nagle różnica pokoleń powoli się zaciera. Wtedy mamy więcej zrozumienia dla nich i czasu na wysłuchanie. Zaczynamy doceniać to, że mimo chorób które ich dopadają są jeszcze z nami.
Choć nie pójdziemy już z nimi na sanki to warto czasem posłuchać co mają nam do powiedzenia. Ich opowieści nagle przybierają dla nas inny wymiar. Jesteśmy ciekawi jak wyglądało ich życie, gdy byli piękni i młodzi. Na nowo uczymy się historii tyle, że już nie tej szkolnej książkowej a tej  niepowtarzalnej, prawdziwie prawdziwej bo rodzinnej.

6 komentarzy:

 1. Pięknie to ujęłaś :) tak chyba jest...

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo trafnie napisałaś , zgadzam się z Tobą w tym temacie w 100%! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, dokładnie... wczoraj był dzień odwiedzin u dziadków, nasiedziałam się, nasłuchałam i było fajnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie ujęte…. Dlatego Wszyscy, którzy macie jeszcze taką okazję wykorzystujcie ją, bo później jest już tylko ogromna tęsknota za rozmową, za przytuleniem, za wysłuchaniem rad…..

  OdpowiedzUsuń
 5. To ja jeszcze podpowiem: nagrywać, spisywać, i zrobić drzewo genealogiczne. Kiedyś przyda się dzieciom, a dziś może nam pomoże połapać się w licznych kuzynach, ciotkach, pociotkach, wujkach i stryjkach. Nie wiem jak u Was, ale moi dziadkowie mieli po siedmioro czy dziesięcioro rodzeństwa. A może dziadkowie spisaliby jakieś pamiętniki? Wklepać w komputer, dodać trochę starych zdjęć, wydrukować książeczkę domowym sposobem i oprawić w punkcie ksero? Super sprawa, mówię wam.

  OdpowiedzUsuń

Uwielbiam cały świat za dobre słowo.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...